Dodany: 2013-06-21 13:56:51

 

Transport międzynarodowyTransport jako gałąź można podzielić na setki sposobów. Jednym z zasadniczych i ważniejszych kryteriów jest odległość a z nią wiąże się też czas. Przy zastosowaniu takich kryteriów możemy podzielić na transport międzynarodowy i krajowy oraz inne. Najważniejszy jest transport międzynarodowy, także transport drobnicowy się do niego wlicza.

 

W zasadzie przy transport drobnicowy jest on jedynym gwarantującym opłacalność przedsięwzięcia. Wynika to z tego, że transport drobnicowy opiera się na przewozie sporej ilości towarów małych w paczkach do setek miejsc. Tylko przy dużych odległościach ma to większy sens, ponieważ większą część drogi towary pokonują jednym środkiem transportu. Jest to uzasadnienie do opłacalności i sensu stosowania transportu międzynarodowego.

 

W transport drobnicowy bardzo ważne są koszty trzeba umieć je dokładnie policzyć i oszacować. Transport międzynarodowy umożliwia ich skuteczną redukcję. Można go wykorzystać do pokonywania dużych odległości. Problem pojawia się kiedy opiera się on na kilku środkach transportu i uwzględnia przesiadki lub rozładunki,.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Transport międzynarodowy
Nick: