Dodany: 2012-05-16 10:33:49
 

Umowa o pracęKażdy pracownik chciałby pracować w firmach które będą gwarantować swym podwładnym doskonałe warunki pracy. Niestety nie zawsze tak jest i pośrednictwo pracy bardzo często opiera swoje działanie nie na umowach o pracę lecz na umowach o dzieło czy zlecenie.

 

O umowie o pracę większość z młodych bezpośrednio po studiach absolwentów praktycznie można jedynie pomarzyć. Osoby te nie mają bowiem tak potrzebnego i rekomendowanego przez wszystkich pracodawców doświadczenie. O ile umowa o pracę na czas nieokreślony, którą gwarantować będzie pośrednictwo pracy szczecin to tylko marzenie o tyle już na pewien okres czasu, najmniej kilku miesięcy jest możliwa. I to właśnie na niej w głównej mierze opierają swoje działanie pracodawcy w Polsce.

 

Niestety polskie prawo jest bardzo niespójne i w łatwy sposób przepisy można obejść. A w umowach o pracę na czas określony jest to widoczne bardzo dobitnie. Obejście przepisów polega bowiem głównie na wykorzystaniu przez pracownika, zatrudnionego przez agencję pracy oferującej pośrednictwo pracy szczecin umów na czas określony a następnie ich zwolnienie. Niestety takie kuriozalne sytuacje zdarzają się bardzo często..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Umowa o pracę
Nick: